Home \\ DOS 1 \\ Wedstrijdverslagen \\ ONGELUKKIG DOS ‘37 BEGINT SEIZOENSOUVERTURE MET PUNTVERLIES IN DE 1e Klasse D
ONGELUKKIG DOS ‘37 BEGINT SEIZOENSOUVERTURE MET PUNTVERLIES IN DE 1e Klasse D Afdrukken
zaterdag 03 september 2011 19:46

03-09-2011  DOS 37 1 – ZWART WIT 63 1:  0 - 1 (ruststand 0-1)

Doelpunt(en)
10e 0-1 Djustin Pormes (Zwart WIT 63)

Opstelling DOS 37
Doel: Sydney Prins
Verdediging: Jarno Keddeman, Kevin Krommendijk, Dennis Boshoeve, Jaap Mulderij
Middenveld: Marcel Smelt ( 62e Ronald ter Morsche) Roy Bouck, Rob ten Hove, Erik Meijerink
Aanval: Marc Meier, Nick Pikkemaat (76e Marco Stegeman)
 

In de 1e klasse D stond vandaag op sportpark het Midden voor DOS 37 de seizoensouverture tussen DOS 37 en ZWART WIT 63 uit Harderwijk op het programma. ZWART WIT is een tegenstander die het afgelopen seizoen 6 punten van DOS in eigen huis wist te houden, dus is er voor DOS in deze wedstrijd nog iets recht te zetten. Gezien de ambities van de formatie van Frans Zelle een stabiele middenmoter in de eerste klasse te worden is een goed resultaat in het eerste thuisduel van harte welkom.

 

Om drie uur wordt er door de pupil van de week Michiel Hospers voor de eerste keer afgetrapt en na een mooie slalom met schaar doeltreffend afgerond
Na het eerste fluitsignaal van scheidsrechter Wassink uit Enter werd in de openingsfase van het duel al snel duidelijk dat de ploegen goed aan elkaar gewaagd waren vanmiddag en dat er zich een gelijk opgaande strijd zou gaan ontpoppen
In de openingsfase viel na 10 minuten uit een counter van de tegenpartij de 0-1 uit de lucht. Een uiterst rappe linksbuiten Djustin Pormes weet uit een diepe bal van achteruit de complete verdediging van DOS te verschalken en beheerst de 0-1 binnen te tikken
Dit is ook de enige onachtzaamheid van de DOS defensie deze eerste helft
Het verdere verloop van de eerste helft resulteerde in een schaakspel dat zich voornamelijk op het midden veld voltrok. Compact spelende ploegen die in de eerste 15 minuten elkaar weinig ruimte weggaven
 

Vijf minuten na de 0-1 gooit DOS het roer om en liet zien dat het vandaag een goed resultaat wilde neer zetten. Dit resulteerde in deze fase in een paar halve kansen voor de thuisploeg die voornamelijk over rechts via Marcel Smelt en Jarno Keddeman tot stand werden gebracht

In de 32e minuut komt het eerste serieuze gevaar van DOS. Uit een diepe bal van Roy Bouck wordt Marc Meijer binnen de zestien weggestuurd. Oog in oog met de keeper weet hij de bal er langs te spelen waarna Marc gevloerd wordt binnen de zestien. Iedereen die de Vriezenveners een warm hart toedraagt ziet hierin een strafschop voor de thuisploeg maar de scheidsrechter ziet het anders en laat het spel doorgaan.

 

DOS laat zich hierdoor niet ontmoedigen en 2 minuten later ontstaat al de volgende kans. Door Rob ten Hove wordt Nick Pikkemaat op de rand van de zestien aangespeeld en deze weet de bal beheerst in de rechterbovenhoek te leggen. Maar helaas wordt dit doelpunt afgekeurd vanwege buitenspel

 Het laatste kwartier van de eerste helft raakten de gasten van ZWART WIT steeds meer de grip op het middenveld kwijt en weet de ploeg van Frans Zelle met vlotte lopende combinaties de tegenpartij onder druk te zetten. Het initiatief ligt in deze fase bij DOS maar verder dan een paar halve kansen net voor rust kwamen de Vriezenveners echter niet
 

De ruststand 0-1

Vanaf het begin van de tweede helft was het spelbeeld hetzelfde als bij het einde van de eerste helft een positioneel goed voetballend DOS was de bovenliggende partij maar is in de eindpassing niet creatief en nauwkeurig genoeg om de ZWART WIT verdediging te doen wankelen.
In deze fase ontstaan er wel een paar kleine kansen voor de thuisploeg maar een uitstekende keeper van de tegenpartij weet zijn doel vooralsnog schoon te houden.
In de 62e minuut wordt er door trainer Frans Zelle gewisseld, Marcel Smelt verlaat het veld en wordt vervangen door Ronald ter Morsche. Het spelbeeld verandert hierdoor niet. DOS blijft de voetballende ploeg en werkt hard om de tussenstand te doen kantelen.
Met opportunistisch voetbal van DOS zijde wordt de tegenstander teruggedrongen in de eigen zestien
In de 76e wordt Nick Pikkemaat vervangen door Marco Stegeman
Dos gaat nu volledig va-banque spelen. Achterin gaat DOS 1op 1 spelen en voorstopper Kevin Krommendijk gaat als veredelde linksbuiten fungeren. De druk op de goal van de tegenpartij wordt opgevoerd en de aansluitingstreffer hangt in de lucht. De keeper van ZWART WIT weet echter met uitstekende reddingen op schoten van Marc Meier,Rob ten Hove en Marco Stegeman het doel schoon te houden. Daarbij wordt hij nog geholpen door de defensie die in de laatste vijf minuten tot twee keer toe een bal uit de doelmond weet te werken
In deze fase mist het hardwerkende DOS het geluk om alsnog de verdiende aansluitingstreffer te realiseren. In de slotfase is ZWART WIT uit de counter zelfs nog kort bij de tweede goal maar een de poging verdwijnt net over het doel van DOS.

Eindstand 0- 1
 

Dos speelt al met al een verdienstelijke wedstrijd waarin hard wordt gewerkt en geprobeerd met verzorgd combinatiespel de tegenstander ZWART WIT van het veld te spelen

In de onfortuinlijke 0-1 weet DOS zelfs te tegenstander de wil op te leggen en enkele goede kansen te creëren maar het geluk in de afronding ontbrak. Een wedstrijd vol positieve punten, waardoor DOS met opgeheven hoofd het veld kan verlaten en vol zelf vertrouwen de volgende tegenstander tegemoet kan zien.
In een reactie van speler Dennis Boshoeve na afloop wordt bovenstaande tekst volledig bevestigd met de toevoeging dat in de laatste 15 minuten van de tweede helft de fysieke kracht ontbrak om nauwkeurig te blijven spelen.
 

Volgende week staat de wedstrijd FC Zutphen 1 – DOS 1 op het programma . Deze wedstrijd wordt om 15.00 afgetrapt in Zutphen.

 

 

 

 

 

 

.

.

 
Banner
Banner
Banner
Realisatie en hosting door MetroPlus B.V. || login